آشپزخانه هومان و مامان

راجع به بد غذایی هومان نمیخوام صحبت کنم چون فکر کنم تنها کسی که ازش خبر نداره خواجه حافظ شیرازیه! فقط خواستم یک تجربه خوبم را با همراهان وبلاگم و البته مادران هم درد! که مثل من نینی های بد غذا دارند در میان بگذارم! البته اینها را به حساب مزاح بگذارید چون بچه ها متفاوتند همین که سالمند صد هزار بار شکر باریتعالی....

آسمانی! تو در آن گستره خورشیدی کن!      من همین قدر که گرماست زمینم کافی ست

 

خوب پیام اخلاقیمونم که دادیم حالا بریم سر تجربه خوشمزه مون!

من چند روز پیش کیک هویج درست کردم که برخلاف تصورم هومان خیلی ازش خوشش اومد. گفتم به شماها هم بگم ان شالله درست کنید و از اون لذت ببرید و مارا هم دعا کنید.

مواد لازم: 
تخم مرغ 4عدد 
شکر 300 گرم 
روغن مایع  یک لیوان

آرد 300 گرم 
هویج رنده شده  حدودا 2 لیوان

بکینگ پودر یک ونیم ق چایخوری 
جوش شیرین 2/1 ق چایخوری 
دارچین  ق غذاخوری 
گردو خورد شده   من حدود نصف لیون ریختم ولی دفعه بعد 1 لیوان یریزم چون به نظر کم بود

اول از همه فر را روشن کنید که گرم بشه(حرارت 180). تخم مرغها رو با هم زن برقی بزنید تا پف کنه بعد با شکر مخلوط کرده، سپس به ترتیب روغن و آرد را اضافه کنید.( ارد را کم کم اضافه کنید، بعد بکینگ پودر ،جوش شیرین،دارچین وگردو را هم بریزید و مخلوط کنید. در آخر هویج رنده شده را هم به بقیه مواد اضافه کنید.
قالبتان را کمی چرب کرده و آرد پاشی کنید و مایه کیک را به طور یکنواخت در آن بریزید و قالب را در فر با حرارت 180 درجه قرار دهید و اجازه دهید تا کیک به مدت 45 دقیقه بپزد. درجه حرارت فر ها متفاوته بعضی فرها 1 ساعت زمان میبره. خودتون چک کنید که نسوزه و مغز پخت شده باشه.

راستی اینم بگم من اون موقع که این کیک را میپختم نمیدونستم هومان ازش خوشش میاد دفعه بعد احتمالا جوش شیرین نزنم چون برای بچه ها خوب نیست. فوقش پف کیک کمتر میشه!

/ 3 نظر / 7 بازدید
مریم

کیکی که پختی حتما خیلی خوشمزه است. چون هومان اینقدر خوب خورده که اینجا نوشتی!!!!! راستی لوگوی قبلی وبلاگت رو بیشتر دوست داشتم، چون چهره ی هومان بیشتر معلوم بود.

مریم

عزیییییییزم. چقدر عکسش خوشگله. حتما براش اسفند دود کن.

منیره

چقدر این روزا دلم میخواد خونه ی خودم باشم و تو آشپزخونه ی خودم آشپزی کنم ...تنهای تنها