هومان کوچک من
هومان عزیز ما در دوم فروردین1389 در بیمارستان عرفان ساعت 11:30 صبح به دنیا آمد.نامش به معنای نیک اندیش است و مبنای انتخاب من و پدرش در انتخاب نام ،اصالت آریاییمان بوده است. به امید روزی که هومان کوچک ما خاطراتش را با دستان خودش در وبلاگش بنویسد. 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه

خلاصه ای از مباحث عنوان شده در برنامه مورخ 25/10/88 با حضور :
دکتر ایمان زاده فوق تخصص گوارش کودکان
دکتر ستوده فوق تخصص غدد اطفال
دکتر فرسار متخصص کودکان
در اغاز استفاده از غذای کمکی حتما باید توجه شود که غذای کمکی باید بعد از شیر مادر داده شود .
آهن و ویتامین باید جدا از هم به نوزاد داده شود . استفاده توامان تاثیر آن ها را کمتر میکن .
در غذاهای کمکی به هیچ عنوان از غذاهای اماده استفاده نشود چرا که کودکان را به نرم خواری عادت داده و در اینده غذاهای سفت ( گوشت و ... ) را نخواهند خورد .
کودکانی که از شیر مادر استفاده میکنند به شرطی که به پروتئین گاوی حساسیت نداشته باشند می توانند در غذای کمکی از شیر گاو استفاده کنند . به دلیل عدم امکان ازمایش حسایت به شیر گاو تا قبل از یک سالگی , بهتر است در صورت مشکوک بودن به حساسیت نوزاد , مادر از شیر و فراورده های آن استفاده ننماید و پس ار یک سالگی بعد از تست پوستی و خونی , مصرف شیر گاو اغاز گردد . البته ماست میزان الرژی کمتری ایجاد میکند با این حال ممکن است باز هم برخی کودکان با ماست نیز حساسیت داشته باشند . برای جبران موادی که بدن کم دارد مادران می توانند از کره , تخم مرغ , گوشت و قرص های کلسیم استفاده کنند . همچنین استفاده از آب سیب سفید ( و نه قرمز ) نیز بسیار مفید است .


در ایران شایع ترین الرژی , حساسیت به پروتئین شیر گاو می باشد . استفاده از شیر بز نیز ممکن است موارد مشابهی را به همراه داشته باشد . 
برای اغاز استفاده مستقیم از شیر گاو در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند بهترین زمان بعد از دو سالگی آن هم با روزانه سی میلیلیتر شیر است . چرا که ممکن است استفاده با شیشه در دان شیر گاو به نوزاد مانع گرفتن سینه مادر و خوردن شیر او توسط نوزاد شود . 
برای کودکانی که از شیر خشک استفاده می کنند تا یک سالگی از دادن شیر گاو پرهیز شود . 
یه هیچ وجه از شیرهای مزه دار ( توت فرنگی و .... ) در تغذیه نوزادان استفاده نشود . 
غذا خردن صحیح را به فرزندان یا دهید . فرهنگ غذا خوردن در جامعه ما ضعیف است نه برای اقشار کم درامد که برای تمامی اقشار این موضوع عمومیت دارد . شایع ترین علت کوتاهی قد سوء تغذیه می باشد . 
تاثیر منفی نوشابه بر تراکم استخوان بسیار شدید است . یکصد گرم نوشابه معادل دوازده قاشق شکر حل شده در آب می باشد . 
بی اشتهای نوزادان در سن شش تا هفت ماهگی عادی است که با افزایش دفعات تغذیه می توان آن را جبران کرد . 
رشد کودک در سال دوم نسبت به سال اول بسیار کمتر می شود . در نتیجه نیاز به غذای او نیز کمتر می شود . به عنوان مثال در سال اول افزایش وزن تا هفت کیلو , افزایش قد تا 25 سانتی متر و افزایش دور سر تا 12 سانتی متر می باشد . اما در سال دوم افزایش وزن تا 3.5 کیلو , افزایش قد 10 تا 12 سانتی متر و افزایش دور سر 2 سانتی متر است ( به صورت معمول ) . تنها ملاک رشد کودک منحنی رشد اوست و تا زمانی که بر اسا منحنی رشد ادامه دارد ( حال بر روی هر کدام از منحنی ها که باشد , چه پایین چه وسط و چه بالا ) هیچ مشکلی وجود ندارد . بی اشتهای عادی در اغاز سال دوم زندگی را نباید با زور و بازی و طمع رفع کرد . چرا که باعث تبدیل بی اشتهایی عادی ه بی اشتهایی غیر عادی شده و بچه یاد میگیرد که برای خوردنش هم ایراد بگیرد . اگر یک بار به او برای خوردن وعده پارک دادید , دفعات بعد تا از شما قول شهر بازی را نگیرد کوتاه نخواهد آمد . 
از حدود یک سالگی شخصیت مستقل کودک شکل می گیرد و او خود می خواهد که غذاهایش رو بخورد . به او اجازه دهید حتی اگر باعث کثیفی اطرافش هم میشود خودش غذایش را بخورد . 
تنقلات به دو دسته سنتی و صنعتی تقسیم می شوند . 
تنقلات سنتی با ارزش مانند انواع دانه ها , کشمش , گردو حلوا شله زردهم برای میانوعده مناسبند و هم برای صبح و صبحانه و مدرسه و ... 
اتقلات صنعتی بی ارزش : انواع چیپس و پفک و لواشک و ... . به علت وجود رنگ و مواد الرژی زا ارزش غذایی نزدیک به صفر دارند . 
برای بچه ها خلال هویج و کرفس و نان و پنیر و مغز گردو کامل ترین غذا برای خوردن است و در مقابل کالباس و سوسیس از مضر ترین غذاها به شمار می رود . 
آبمیوه ها : باور غلط والدین خوراندن آب میوه به نوزادان در ابتدای اغاز غذای کمکی است . آب میوه باید در داخل خانه تهیه شود و از ماه هشتم آ نهم از 20 تا 60 سی سی شروع شود . بهتر از آب میوه آن است که از پوره میوه استفاده شود چرا که نیمی از خواص میوه ( فیبر ها و ... ) در تفاله های میوه وجود دارد . به هیچ عنوان از آب میوه های صنعتی استفاده نشود . چرا که به دلیل قند زیاد , دندان ها را خراب کرده و سیری کاذب می آورند و در دراز مدت باعث سوء تغذیه و چاقی مفرط می شوند . 
در سال اول رشد نوزاد باید هر ماه کنترل شود . در سال دوم هر دوماه یک بار و در سال سوم هر سه ماه یکبار باید رشد کودک کنترل شود . 
فست فود ها در یک کلام کم ارزش و پر ضررند . مک دونالد صاحب بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای فست فود در جهان از سن 16 سالگی همین غذاهای فست فود را خورد و در سن 42 سالگی بر اثر سرطان روده مرد . فست فودها چربی بسبار بالا دارند که باعث چاقی بخصوص در سنین کم می شوند . هر همبرگر دو برابر غذاهای خانگی کالری دارد .
مزه غذا با کلسترول یکی است . هر غذایی خوشمزه تر است کلسترول بیشتری دارد . ظاهر غذا با کلسترول خوشمزه می شود . اما آن را به یک ماده سرطان زا و پر عارضه تبدیل میکند . 
بسکوئیت ها : به صورت کلی نمی توان ان ها را حذف کرد . چرا که کودکانمان را به سفت خوری عادت می دهد . اما نباید به یک غذای غالب تبدیل شود . 
تعداد دفعات غذای کمکی در ماه اول ( هفت ماهگی ) یک تا دو بار در روز . در اواخر ماه هشتم تولد به سه بار در روز برسد و در انتهای سال اول تولد نوزاد به چهار بار در روزافزایش یابد . اما بایدتوجه شود که همیشه باید غذای کمکی بعد از شیر مادر به نوزاد داده شود . 

[ ٦ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٧:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مریم ] [ دوست گفتار () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

بسم الله. این وبلاگ را به عشق پسر کوچکم درست کردم تا همیشه بدونه که لحظه لحظه زندگیش چقدر برایم زیبا و خاطره انگیزه و چگونه تمامی حرکات و شیرینی رفتارش در ذهن من برای همیشه موندنیه....برای هومانی که جهانم بدون او الف ندارد!
صفحات دیگر
امکانات وب