هومان کوچک من
هومان عزیز ما در دوم فروردین1389 در بیمارستان عرفان ساعت 11:30 صبح به دنیا آمد.نامش به معنای نیک اندیش است و مبنای انتخاب من و پدرش در انتخاب نام ،اصالت آریاییمان بوده است. به امید روزی که هومان کوچک ما خاطراتش را با دستان خودش در وبلاگش بنویسد. 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه

دکتر باطبی یک دستور غذایی برای هومان داده که من عین دستور را در زیر مینویسم ولی در بعضی از موارد من بر اساس تجربیات شخصی خودم و تحقیقاتی که کردم موافق نیستم. من همه موارد را برای مامانایی که تازه دارن غذا به نینی هاشو میدن مینویسم. امیدوارم بدردبخور باشه.

طبق صحبت های دکتر باطبی  غذای هومان را از 20 شهریور شروع کردم و اما دستور غذایی:

هفته اول: لعاب برنج.در حدی رقیق باشه که از شیشه  قابل رد شدن باشه. تا حدود نصف استکان میتونید بدید.

هفته دوم: برنج + هویج، هفته سوم: برنج+ هوج+ سیب زمینی ،هفته چهارم: موارد هفته سوم+ گوشت قرمز، هفته پنجم: موارد هفته چهارم+ سبزی(گشنیز+ جعفری)

از اول مهر آب سیب و آب هویج اضافه کنید، اول نصف استکان بعد بنا به تقاضای شیرخوار اضافه بشه.هفته ای 3 مرتبه حریره بادام هم بدیم.

قطره آهن +مولتی را آغاز میکنیم هفته اول 15،هفته دوم 29،هفته سوم 25 قطره

حبوبات را از هفته ششم میشه کم کم اضافه کرد از ماش و عدس شروع کنید

و حالا نظرات مادر خانومی:

لعاب برنج ارزش غذایی نداره و بهتره غذای بچه با فرنی شروع بشه که توش شیر مادر یا شیر خشک ریخته بشه.2)لزومی نداره 1 هفته بین اضافه کردن مواد فاصله باشه،بلکه 3 روز هم برای نشان دادن حساسیت کافیه.3)آب میوه بهتره از 1 قاشق مربا خوری شروع بشه،گرچه به نظر من پایان 6 ماه یه کم زود بود برای آب میوه دادن.4)زمان دادن آب میوه باید حتما بعد شیر باشه چون قبل از آن بی اشتهایی شدید میاره.5) 1 وعده کافیه 6) نصف استکان خیلی زیاده 3 تا 6 قاشق مربا خوری کاملا کافیه.

راستی توی کتاب طب کبیر خوندم که هویج باعث رشد بهتر میشه.

 

[ ۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٦:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مریم ] [ دوست گفتار () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

بسم الله. این وبلاگ را به عشق پسر کوچکم درست کردم تا همیشه بدونه که لحظه لحظه زندگیش چقدر برایم زیبا و خاطره انگیزه و چگونه تمامی حرکات و شیرینی رفتارش در ذهن من برای همیشه موندنیه....برای هومانی که جهانم بدون او الف ندارد!
صفحات دیگر
امکانات وب