هومان کوچک من
هومان عزیز ما در دوم فروردین1389 در بیمارستان عرفان ساعت 11:30 صبح به دنیا آمد.نامش به معنای نیک اندیش است و مبنای انتخاب من و پدرش در انتخاب نام ،اصالت آریاییمان بوده است. به امید روزی که هومان کوچک ما خاطراتش را با دستان خودش در وبلاگش بنویسد. 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه

در مورد میزان انرژی یا کالری دریافتی از مواد مغذی آنچه در کتاب ها به عنوان مقدار مورد نیاز روزانه توصیه می شود به عنوان یک راهنما است و چون این میزان ازمواد غذایی، برای برنامه ریزی غذایی جمعی تدوین شده و ممکن است برای برخی از کودکان بسیار بیشتر از نیاز فیزیولوژیک آنان باشد. لذا مقدار مواد مورد نیاز برای فرد فرد کودکان باید بر اساس عواملی نظیر اشتها، اندازه جثه، میزان فعالیت و حتی نوع رابطه مادر با کودک پایه ریزی شود.

وزن به تنهایی نمی تواند معیاز خوبی برای تعیین انرژی مورد نیاز و مقدار مواد غذایی دریافتی کودک باشد. به ویژه در زمانهایی که کودک رشد بیشتری دارد نظیر سال اول زندگی و یا بعد ها در سال های بلوغ، همچنین برای کودکانی که زیر وزن استاندارد هستند یا آنهایی که افزایش وزن دارند مقدار انرژی و غذای مورد نیاز متفاوت است. به هر حال می توان گفت معیار وزن فقط یک راهنما است.


ادامه مطلب
[ ٢۱ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ ] [ مادرانه ] [ دوست گفتار () ]

از همه شما دوستان و خاله جون های مهربون که توی قسمت نظرات از وبلاگ من تعریف کردید یا نظر دادید و یا برای مامانم ایمیل زدید بسیار ممنونم.

راستش من خیلی سر مامانم را شلوغ کردم و وقت این را پیدا نکرد که تک تک جواب ایمیل ها یا نظرات را بده این بود که گفتم با یک تشکر کلی از شرمندگیتون در بیاییم.

همتون را دوست دارم...هومان

[ ۱٤ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مادرانه ] [ دوست گفتار () ]

مامان

بابا

دد......یعنی بیرون(گردش

داخ.....داغ

جوجو.....یعنی پرنده

هپت.....یعنی رفت

تیت.....یعنی توت

پا

بیم......یعنی بریم

ببیل......یعنی بگیر

هم.....یعنی خوراکی

دا.....یعبی دالی

بده

آب

بآ.....هم به معنی بالا (یعنی ببرم بالا )و هم به معنی باز

بای ......به معنی  خداحافظ

باد....یعنی باد کنک و یا به این معنی که باد کن

ما منه......یعنی مال منه

دِ، دو، دِ......یعنی یک، دو، سه

ماه.......ماه

بور......یعنی بخور(یه جورایی تعارف کردنه)

دو تا......هرچی که تعدادش زیاد باشه

[ ۱ تیر ۱۳٩٠ ] [ ٦:۱۸ ‎ب.ظ ] [ مادرانه ] [ دوست گفتار () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

بسم الله. این وبلاگ را به عشق پسر کوچکم درست کردم تا همیشه بدونه که لحظه لحظه زندگیش چقدر برایم زیبا و خاطره انگیزه و چگونه تمامی حرکات و شیرینی رفتارش در ذهن من برای همیشه موندنیه....برای هومانی که جهانم بدون او الف ندارد!
صفحات دیگر
امکانات وب