هومان کوچک من
هومان عزیز ما در دوم فروردین1389 در بیمارستان عرفان ساعت 11:30 صبح به دنیا آمد.نامش به معنای نیک اندیش است و مبنای انتخاب من و پدرش در انتخاب نام ،اصالت آریاییمان بوده است. به امید روزی که هومان کوچک ما خاطراتش را با دستان خودش در وبلاگش بنویسد. 
قالب وبلاگ
پيوندهای روزانه

 

2خرداد: واکسن2 ماهگی هومان را زدیم. قبل از واکسن 2 برابر وزنش قطره دادم ولی بازم زمان واکسن گریه کرد. اولش با قطره فلج اطفال بچه ام را از خواب بیدار کرد و بعد  هم واکسن. من ا ز ترسم دم در ایستادم و مامانم پیش هومان بود.راستش ترسیدم مثل آزمایش زردی نتونم جلوی خودمو بگیرم.

3 خرداد: دیشب هومان تب داشت و من اصلا خوب نخوابیدم ولی امروز  تبش قطع شد و فقط کمی پاش باد کرده 24 ساعت اول کمپرس یخ و 24 ساعت دوم کیسه آب گرم همچنان ادامه داشت. تا بلاخره بعد از 27-28 ساعت دوباره بازگشت به زندگی عادی کم کم شروع شد!

13 خرداد: امروز روز مادر هست و من اولین کادوی روز مادری را از دستان کوچولوی پسرم گرفتم! یک مانتو پاییزی بود که البته تمام زحمات خرید و ... را باباش کشیده بود! به نام هومان دیگه....

18 خرداد: کم کم داره موهای جنینی پسرم می ریزه.

24 خرداد: امروز هومان برای اولین بار با صدا می خندید. بعضی چیزها هستند که حرف های مادرانه هست. تا مادر نباشی لذت اونو درک نمیکنی. و حالا، من یک مادرم و شنیدن صدای خنده های از ته دل پسرم را با دنیا عوض نمیکنم.

29 خرداد: اولین بار خودم هومان را بردم حموم. تجربه جالبی بود ولی هنوزم ترسم کامل نریخته! 


 

[ ۳۱ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مادرانه ] [ دوست گفتار () ]

استاد دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی گفت: بر روی بدن نوزاد چربی‌هایی به نام «ورنیکس» وجود دارد که درجه حرارت بدن طفل را حفظ می‌کند؛ به همین دلیل اگر این چربی‌ها به هر دلیلی تا 6 ساعت پس از تولد از بین برود، موجب کاهش درجه حرارت بدن نوزاد می‌شود.


ادامه مطلب
[ ٢٤ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ ] [ مادرانه ] [ دوست گفتار () ]

کربوهیدرات 50%

چربی ها 30%

پروتئین، میوه، سبزیجات و لبنیات20%

سال اول:غدای اصلی شیر مادر

سال دوم: غذای سفره در کنار شیر مادر

 

[ ۱ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ۳:۱۱ ‎ب.ظ ] [ مادرانه ] [ دوست گفتار () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

بسم الله. این وبلاگ را به عشق پسر کوچکم درست کردم تا همیشه بدونه که لحظه لحظه زندگیش چقدر برایم زیبا و خاطره انگیزه و چگونه تمامی حرکات و شیرینی رفتارش در ذهن من برای همیشه موندنیه....برای هومانی که جهانم بدون او الف ندارد!
صفحات دیگر
امکانات وب